شنبه ۱۳۹۶/۰۱/۱۲

وزيري نژاد مديرعامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين اعلام کرد

موزه حمام قجر رتبه اول بازديد کننده هاي نوروزي در ميان موزه هاي استان قزوين

وزيري نژاد؛ مديرعامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين از رشد 50 درصدي بازديد گردشگران از موزه مردم شناسي حمام قجر در تعطيلات نوروزي 96 نسبت به مدت مشابه سال قبل خبرداد.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين؛سعيد وزيري نژاد با اعلام اين خبر افزود: 24 هزار گردشگر داخلي و خارجي از اول عيد نوروز تا 10 فروردين ماه سالجاري از موزه مردم شناسي قجر بازديد کرده اند.

وي اظهار کرد: به نقل از سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري؛ بر اساس آخرين ارزيابي صورت گرفته در سال 93؛ موزه مردم شناسي قجر با 71 هزار و 926 بازديد کننده  جزو  20 موزه اي در کشور مي باشد که بيشترين بازديد کننده را داشته است.

اين مسئول در ادامه خاطرنشان کرد:چهار راهنما و يک مترجم از ساعت 8 صبح تا 10 شب در موزه مردم شناسي قجر مستقر هستند و اين موزه را به گردشگران داخلي و خارجي معرفي مي کنند.

وزيري نژاد خاطرنشان کرد:نمايشگاه صنايع‌دستي و مواد غذايي به‌مناسبت فرا رسيدن ايام نوروز از اول فروردين ماه در موزه مردم‌شناسي حمام قجر برپا شده است که 12 غرفه در اين نمايشگاه در معرض ديد علاقه‌مندان قرار گرفته است.

وي با بيان اين‌که موزه مردم‌شناسي حمام قجر با مجسمه‌هاي مرمت شده به استقبال نوروز رفته است، اظهار کرد: 54 مجسمه و تنديس موزه مردم‌شناسي حمام قجر با اعتباري بالغ بر 64 ميليون تومان مرمت و ترميم شدند.

به گفته اين مسئول خوشبختانه با تمهيداتي که در خصوص جذب گردشگر از قبل انديشيده شده است، حمام قجر يکي از شلوغ‌ترين آثار تاريخي جذب گردشگر در ايام نوروز  است، اين نشان مي‌دهد که حمام قجر در کنار مجموعه تاريخي فرهنگي سعدالسلطنه به يکي از مهم‌ترين مکان‌هاي گردشگري تبديل شده است.

وي همچنين با اشاره به اختصاص هزار و 700 متر مربع پارکينگ به موزه مردم شناسي قجر گفت: به طور ميانگين روزانه بيش از 250 خودرو از فضاي اين پارکينگ استفاده کرده اند که اکثر اين خودرو‌ها متعلق به گردشگران غير بومي بوده است که که بخشي از مشکل پارکينگ مسافران نوروزي را حل کرده است.

 

 

 

 

تصاویر مرتبط