دوشنبه ۱۳۹۵/۰۱/۱۶

نصرتي، شهردار قزوين:

شهرداري قزوين بزرگ‌ترين سرمايه‌گذار در حوزه گردشگري است

مسعود نصرتي، شهردار قزوين گفت: شهرداري قزوين بزرگ‌ترين سرمايه‌گذار در حوزه گردشگري است و از اين سرمايه‌گذاري دفاع مي‌کند.

به گزارش اداره روابط عمومي و امور بين‌الملل شهرداري قزوين؛ نصرتي در آيين اختتاميه پنجمين جشنواره بازي و اسباب‌بازي کودکان ديروز و امروز افزود: شهرداري قزوين متولي گردشگري در استان نيست اما با وجود سرمايه‌گذاري‌هاي کلان در اين حوزه صاحب حوزه گردشگري است و با دفاع از اين اقدام، براي موفقيت اين سرمايه‌گذاري‌ها تمام توان خود را به کار مي‌بندد.

وي ادامه داد: سرمايه‌گذاران ديگر در حوزه گردشگري با شهرداري قزوين فاصله بسياري دارند و سرمايه‌گذاران با مشاهده موفقيت شهرداري قزوين در اين سرمايه‌گذاري‌ها و زيرساخت‌هايي که در اين حوزه شهرداري فراهم مي‌کند، براي سرمايه‌گذاري در شهر و استان قزوين راغب مي‌شوند.

شهردار قزوين با اشاره به اينکه جشنواره بازي و اسباب‌بازي از جمله ظرفيت‌ها در جذب گردشگر به شمار مي‌رود، عنوان کرد: حوزه مديريت شهري با تأکيد استاندار، توجه به حوزه گردشگري را در اولويت‌هاي کاري خود قرار داده است و با برگزاري اين جشنواره، رتبه نخست بازديدکننده از آثار تاريخي قزوين به سراي سعدالسلطنه تعلق گرفته است.

نصرتي افزود: برگزاري اين جشنواره موجب جذب گردشگر به شهر قزوين شده و در نهايت تعداد بازديدکننده از ديگر آثار تاريخي نيز افزايش داشته است.

وي با بيان اينکه برنامه مديريت شهري رساندن استان قزوين به جايگاه مطلوب خود مي‌باشد، گفت: استان قزوين مي‌تواند در سال‌هاي آينده جزو 5 استان برتر کشور در حوزه جذب گردشگر قرار گيرد که با برنامه‌هاي مديريت شهري در اين حوزه، اين جايگاه در دسترس قرار دارد.

شهردار قزوين با اشاره به برگزاري پنجمين دوره جشنواره بين‌المللي بازي و اسباب‌بازي اظهار کرد: در سال اول در هنگام بازگشت از جلسه تهران، مذاکره‌اي حول محور برگزاري موزه اسباب‌بازي با مديران شهري انجام شد که با توجه به نگرش من در اين حوزه و ارزشمندي موضوع، پيگيري‌ها از همان لحظه آغاز و موجب برپايي اين جشنواره شد که سال‌به‌سال نيز کامل‌تر مي‌شود.

نصرتي به برپايي موزه ملل در جشنواره بازي و اسباب‌بازي اشاره و عنوان کرد: ما در ابتدا به دنبال معرفي فرهنگ کشورهاي مختلف از طريق ارائه اسباب‌بازي‌هاي کهن اين کشورها بوديم که در پنجمين دوره برگزاري اين جشنواره اين موضوع تحقق يافت.

وي افزود: کلکسيوني از اسباب‌بازي 54 کشور در اين جشنواره به نمايش گذاشته شد که اين اسباب‌بازي‌ها توسط فردي علاقه‌مند و در مدت 25 سال جمع‌آوري‌شده است.

شهردار قزوين در ادامه با اشاره به اينکه تا چند سال گذشته با نزديکي به شب عيد بازار قزوين تعطيل مي‌شد و همه افراد به مسافرت خارج از استان مي‌رفتند، گفت: اکنون با وجود ايجاد جذابيت‌هايي در داخل شهر و معرفي اين جاذبه‌ها، شاهد حضور مردم و ميهمانان و گردشگران در شهر قزوين و بازديد از بناهاي تاريخي و جاذبه‌هاي گردشگري آن هستيم.

نصرتي استفاده از ابزارهاي تبليغاتي در توسعه گردشگري را بسيار مهم برشمرد و افزود: بزرگ‌ترين بيلبورد کشور که شهرداري قزوين از آن بهره‌برداري و از آن براي معرفي جاذبه‌هاي گردشگري شهر قزوين استفاده کرد، مي‌تواند ذهنيتي براي مسافران عبوري ايجاد کند که براي بازديد از شهر قزوين راغب شوند.

وي ادامه داد: ابزارهاي تبليغاتي داخل شهر نيز در اين ايام به کار گرفته شد تا جاذبه‌هاي تاريخي، فرهنگي و طبيعي شهر قزوين معرفي شود چراکه باوجوداين ظرفيت‌ها، قزوين آمادگي توليد و خلق ثروت براي شهروندان خود را دارد.

شهردار قزوين با تأکيد بر ضرورت مناسب‌سازي ورودي‌هاي شهر قزوين، ساخت توقفگاه و فضاهاي مورد نياز بافت تاريخي شهر قزوين همچون ايستگاه دوچرخه گفت: با وجود به ثمر نشستن اين پروژه‌ها مي‌توان يک شهر متفاوت و ايده آل را براي شهروندان و گردشگران ايجاد کرد.

نصرتي با بيان اينکه شهر قزوين با وجود آثار تاريخي و فرهنگي فاخر مي‌تواند گردشگران بسيار زيادي را جذب کند، عنوان کرد: وقتي يک شهر با وجود يک رستوران مي‌تواند جاذب گردشگر باشد پس شهر قزوين نيز با همدلي و همراهي در سال اقدام و عمل مي‌تواند به نتايج بسيار بهتري دست يابد.

پايان پيام/

 

تصاویر مرتبط