سه‌شنبه ۱۳۹۴/۰۲/۲۹

رئيس کميسيون فرهنگي شوراي اسلامي شهر قزوين:

نقش روابط عمومي در جلب اعتماد مردم به مسئولان بسيار بالاست

رئيس کميسيون فرهنگي شوراي اسلامي شهر قزوين يکي از مهمترين ملزومات و تعهدات کاري روابط عمومي ها را انعکاس درست و به دور از مسائل و سياسي اخبار نهاد و دستگاه مربوطه خود برشمردو گفت: جلب اعتماد مردم و همراهي آنان با مسئولان براي پيش برد امور، از مهمترين بازتابهاي عملکردي حوزه روابط عمومي است.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر قزوين؛ حسين صلح جو ضمن گراميداشت 27 ارديبهشت ماه به عنوان روز ارتباطات و روابط عمومي اظهار داشت: اطلاع رساني و تنوير افکار عمومي، ماهيت کار حوزه تأثير گذار روابط عمومي به شمار مي آيدو ارتباط دو سويه مسئولان و دستگاههاي مختلف با مردم زماني به بهترين شکل به وجود مي آيد که روابط عمومي ها نقش آفرين باشند.

وي خاطر نشان کرد: با فعاليت روابط عمومي ها، مردم خواسته هاي خود را به گوش مسئولان مي رسانندو مسئولان نيز مي توانند عملکرد و برنامه هاي انجام شده و در دست اقدام خود را به مردم گزارش دهند.

صلح جو تأثير گذاري اين ارتباط و تعامل دو سويه روابط عمومي ها با مردم را در جامعه بسيار بالا دانست و گفت: گستردگي حوزه ارتباطات در جهان امروز به حدي است که پرداختن به موضوعات مختلف تخصصي در حوزه روابط عمومي بسيار لازم است به حدي که فعالان اين بخش مي توانند در موضوعات فرهنگي و اجتماعي و به ويژه اطلاع رساني حرفي براي گفتن داشته باشند.

وي تصريح کرد: "مردم" بهترين منتقدان و از سوي ديگر از تأثيرگذارترين پيشنهاد دهندگان به مسئولان هستندو بسياري از مشکلات با همياري آنان حل و فصل خواهد شدو به همين خاطر مي توان بروي تأثيرگذاري آنان در تصميمات خرد و کلان مسئولان حساب کرد.

اين عضو شورا با تأکيد بر نقش مهم شوراياران در انعکاس سخن و خواسته مردم به اعضاي شورا و مجموعه مديريت شهري عنوان کردو گفت: شوراياران در واقع پيگير مسائل و مشکلات مردم هستندو چشم بيناي شوراي شهر در نواحي مختلف شهري به شمار مي آيند.

رئيس کميسيون فرهنگي شورا همچنين با اشاره به تشکيل شوراي اطلاع رساني در شورا و مجموعه مديريت شهري اذعان کرد: اين شورا با سياست گذاري و تعيين خط و مشي مناسب، راه را براي مسئولان و متوليان امر اطلاع رساني در شورا و شهرداري هموار کرده و بر استفاده صحيح از شيوه ها و ابزارهاي اطلاع رساني تأکيد دارد.

پايان پيام/1306/ارديبهشت94

تصاویر مرتبط