شنبه ۱۳۹۵/۰۸/۲۹

غياثوند، رئيس کميسيون شهرسازي شوراي اسلامي شهر قزوين:

جعبه فروشان جاده قزوين_اقباليه با هدف ارتقاء سيما و منظر شهري و رفع مشاغل کاذب جمع آوري شدند

به منظور ارتقاء سيما و منظر شهري و رفع مشاغل کاذب، براساس سياست گذاري شوراي شهر و عملکرد شهرداري قزوين جعبه فروشان جاده قزوين_اقباليه جمع آوري شدند.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر قزوين؛ حسين غياثوند رئيس کميسيون شهرسازي شوراي شهر با بيان اينکه با حمايت شوراي شهر و در اقدامي جهادي از سوي شهرداري قزوين و به ويژه شهرداري منطقه يک شهري، تمامي جعبه فروشان جاده قزوين_اقباليه جمع آوري شدند، گفت: اين افراد که اغلب آنها غير بومي بودند، ماهها و سالها بود با شغل کاذبي که براه انداخته بودند، باعث بروز برخي معضلات شهري و اجتماعي همچون سدمعبر شده بودند و بالاخره در ماه جاري حکم دادستاني در رابطه با جمع آوري اين مشاغل ازسوي شهرداري اجرا شد.

اين عضو شورا با بيان اينکه مشاغل کاذب و مزاحم شهري به مشاغل اصلي و هميشگي نيز صدمه وارد مي‌کند، ادامه داد: به اين دليل که صاحبان مشاغل کاذب ماليات نمي‌دهند و به هيچ واحد صنفي پاسخگو نيستند، فعاليتشان آسيبهاي اينچنيني را نيز به شهر وارد مي‌کند.

غياثوند با تأکيد براينکه اقدام فوق ازنظر سيما و منظر شهري مورد تکريم و تقدير است، افزود: ورودي‌ها ويترين شهر به شمار مي‌آيند و بهسازي و زيبايي بصري آنها از اقدامات شايسته است که بايد دردستورکار متوليان امر قرار بگيرد.

وي ادامه داد: براساس اين اقدام کانکس ها، اتاقکهاي چوبي و آلونک هايي که به واسطه راه اندازي اين شغل کاذب ايجاد شده بود، همگي جمع آوري شدند و براي انجام اقدامات اينچنيني ديگر دستگاهها بايد با مديريت شهري همراهي لازم را داشته باشند.

پايان پيام/2204/آبان95

تصاویر مرتبط