پنجشنبه ۱۳۹۳/۰۶/۲۰

منجم، رئيس اداره روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري قزوين:

همه باهم براي آباداني شهرمان بکوشيم

معرفي قزوين فقط مختص اين يک هفته نبوده و بايد در تمامي روزهاي سال سعي در معرفي شهر تاريخي مذهبي خود در سطح بين المللي داشته باشيم همانطور که شهرداري در 5 ساله اخير با هدف پويايي شهر قزوين اقدامات موثري را انجام داده که از ديد مردم شهر نيز پنهان نبوده است.

 

عليرضا منجم، رئيس اداره روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري قزوين گفت: شوراي اسلامي شهر و شهرداري قزوين از دوره دوم شوراها با الگو برداري از چند شهر تصميم به نامگذاري يک روز به عنوان روز قزوين داشتند که با بررسي پيشنهادهاي موجود روز 12 آبان، سالروز گذاشتن سنگ بناي قزوين و 9 شهريور،روز انتخاب قزوين به عنوان پايتخت صفويه به عنوان گزينه هاي برتر انتخاب و در نهايت روز نهم شهريور به علت قرارداشتن در فصل تابستان و راحتي دسترسي خانواده ها و تقارن آن با مسافرتهاي مردم از شهرهاي مختلف انتخاب شد و امسال که چهارمين سال متوالي از برگزاري اين مراسم است، مردم در نيمه دوم شهريور منتظر برگزاري آيين بزرگداشت روز قزوين هستند.
منجم اظهارکرد: خوشبختانه هرساله به عموميت برنامه ها اضافه شده و سعي شده تا سلايق همه اقشار جامعه در نظر گرفته شود.
وي تشريح کرد: برگزاري جشنواره در قالب برنامه هاي ورزشي، مذهبي،هنري، دفاع مقدس،معرفي خوشنويسي وسوغات قزوين همچنين ، بازي هاي قديمي مانند چوگان و توجه ويژه به کودکان وخانواده با برپايي جشنواره بازي واسباب بازي ، موجب شده است که تمامي اقشار جامعه با هر سليقه و گرايش با اين برنامه ها ارتباط برقرار کنند.
وي درادامه از تمامي نهادهاي مردمي ، ارگانهاي دولتي درخواست کرد:اگر تعلق خاطري به شهر خود دارند بايد در اجراي اين مراسم شهرداري را ياري کرده و منتظر نمانند تا از آنها براي همکاري درخواست گردد ، هرشهروند و درکنار آن هر ارگاني بايد دين خود را به شهرش ادا کند.
منجم افزود: بايد بدانيم که معرفي قزوين فقط مختص اين يک هفته نبوده و بايد در تمامي روزهاي سال سعي در معرفي شهر تاريخي مذهبي خود در سطح بين المللي داشته باشيم همانطور که شهرداري در 5 ساله اخير با هدف پويايي شهر قزوين اقدامات موثري را انجام داده که از ديد مردم شهر نيز پنهان نبوده است.
رئيس اداره روابط عمومي وامور بين الملل شهرداري قزوين گفت: از اقدامات مهم شهرداري قزوين، افزودن 15 بوستان به بوستان هاي شهر بود که در اين اقدام موثر تمام نقاط شهر لحاظ شد.
 وي افزود: ازشاخص ترين بوستان ها مي توان از بوستان هاي بانوان ، پامچال ، دانشجو، خبرنگار، مشاهيرو اصفهان نام برد که خود نمونه يک بسته کامل گردشگري، تاريخي، مذهبي، تفريحي هستند که با در نظر گرفتن سليقه عموم مردم احداث شده اند.
وي افزود: يکي ديگراز اقدامات شهرداري که بازتاب فراواني را نيز به همراه داشت، احداث 250 چشمه سرويس بهداشتي در سطح شهر بود که اين اقدام موثر در سطح کشورحائز رتبه برترشد.
منجم بحث اقدامات صورت گرفته در گردشگري قزوين را برشمرده و تاکيد کرد: اقدامات 5 ساله اخير انقدر بزرگ است که از چشم تيز بين مردم ما دور نمانده است در اين مورد ميتوان به بازپيرايي ، تجهيز بوستان باراجين و آغاز ساخت مجتمع هاي بزرگ تفريحي رفاهي و تجاري در اين بوستان اشاره کرد .
وي احداث تله سيژ، دهکده طبيعت، کمپ هاي اقامتي، سينما تابستاني، شهر رباتيک، سورتمه، احداث چندين استخر مدرن و رستوران هاي زيبا را گوشه اي از اقدامات انجام شده شهرداري در جذب گردشگرخوانده و افزود: اجراي اين مجموعه ها مي تواند گردشگران را ساعت ها در اين شهر مشغول و نگه دارد.
منجم اقدامات در داخل شهر را نيز چشمگير ارزيابي کرده و اظهار کرد: بازسازي حمام قجر، سراي زيبا و تاريخي سعد السلطنه، اجراي طرح جامع امام زادگان با مشارکت چند دستگاه و شهرداري با شعار قزوين شهر چهار انبيا يکي ديگر از اقدامات مهم شهرداري است.
رئيس اداره روابط عمومي وامور بين الملل شهرداري قزوين با اشاره به بازسازي راه هاي دسترسي مردم به شهر قزوين گفت: با تشکيل کارگروه «قزوين +20» و استفاده از نظرات کارشناس در حوزه هاي مختلف، اولويت هاي شهر مشخص و مقررشد که بعد از 5 سال 5 تقاطع غير همسطح در سطح شهر داشته باشيم که به لطف خدا بعد از 5 سال از حد تصور بالاتر گام نهاده و تقاطع هاي غير همسطح شهر به 15 تقاطع رسيده است.
منجم در ادامه گفت: احداث جايگاههاي CNG با کسب رتبه بالاترين کيفيت در کشور ، راه اندازي راديو شهر به عنوان سومين شهر که داراي راديو شهري شده است، سرويس حمل و نقل شهري در حوزه اتوبوسراني که با ايجاد يک پايلوت تعميير و و بازسازي اتوبوس هاي فرسوده رتبه اول را کسب کرده است و همچنين بازسازي آرامستانها و اصلاح راه هاي دستري به آنها نيز در نوع خود قابل توجه است.
وي برنامه هاي سازمان فرهنگي ورزشي را نيز يکي از اقدامات مهم در زمينه جذب گردشگر و آموزش هاي شهروندي خواند و افزود: اين سازمان درچند سال اخيربا همکاري شهرداري برنامههايي را براي 14 محله شهر تعريف واقدام به برگزاري جنگهاي شبانه و برنامه هاي خانواده کرده است تا در کنار اقدامات خشن عمراني و ساخت و ساز، کارهاي لطيف فرهنگي نيز انجام گيرد.
منجم مشارکت هاي مردمي را امري لازم براي ارتقا سطح فرهنگي کشور دانست و اضافه کرد: با تمام اقدامات انجام شده توسط شهرداري، اين سازمان به تنهايي قادر به انجام اصلاحات نبوده و همياري مردم لازمه انجام صحيح پروژه هاي تعريف شده است.
وي از قابليت هاي برتر استان قزوين نيز سخن گفته و وجود اتوبان تهران شمال و قزوين زنجان را يکي از بزرگترين فرصت هاي جذب گردشگري دانست و تاکيد کرد: اگر استان قزوين با وجود سابقه کهن و سوغات و مناطق گردشگري وسيعي که دارد بتواند فقط 5 درصد از مسافران گذري از اين اتوبان ها را جذب کند گام مهمي در جذب گردشگر داشته است.
منجم طبيعت الموت و درياچه زيباي اوان را يکي ديگر از نعمتهاي اين استان دانست و گفت: با جذب گردشگران به اين مناطق و آموزش رفتارو برخورد صحيح با گردشگران ، قطعا خاطره خوبي را در اذهان باقي خواهيم گذاشت و موجب خواهيم شد تا آنان به گردش و بازديد مجدد از اين شهر تاريخي ترغيب شوند.
وي با اشاره به دانشگاه آزاد اسلامي و بين المللي امام خميني(ره) به عنوان يک پايلوت مناسب براي جذب گردشگر گفت: دانشجويان سفيران شهر ما هستند بايد آنان را با جاذبه هاي زيباي گردشگري شهر آشنا کنيم تا بتوانيم شهرمان را هرچه بهتر به مردم کشور بشناسانيم.
وي در پايان گفت: از تمام مردم استان و خبرگزاري ها و سايت هاي خبري درخواست مي کنم براي شناساندن اين شهر کهن و مذهبي به مردم کشور کوشا باشند و دست شهرداري را براي همکاري بيشتر بفشارند.
پايان پيام
 

 

تصاویر مرتبط