پنجشنبه ۱۳۹۳/۰۶/۱۳

موسوي، فرماندار قزوين:

قــزوين پـتـانسيـل‌هاي زيادي دارد

شهر قزوين داراي پتانسيل هاي زيادي است که ناشناخته مانده است و چون شهري در شريان حياتي راه هاي کشور است و در مسير جاده ابريشم قرار دارد يکي از برترين شهر هاي کشور از نظر موقعيت جغرافيايي و اقتصادي است.

سيد علي موسوي مويني، فرماندار قزوينگفت: شهر قزوين داراي پتانسيلهاي زيادي است که ناشناخته مانده است و چون شهري در شريان حياتي راههاي کشور است و در مسير جاده ابريشم قرار دارد يکي از برترين شهر هاي کشور از نظر موقعيت جغرافيايي و اقتصادي است.
وي افزود: وجود آثار و بناهاي تاريخي همچون سعدالسلطنه که بزرگترين کاروانسراي ايران است و يا آب انبار سردار به عنوان بزرگترين آب انبار تک گنبدي و همچنين عمارت چهلستون، اين شهر را از لحاظ تاريخي از شهر هاي ديگر کشور متمايز و برجسته مي سازد.
وي در ادامه افزود: وجود جاذبه هاي گردشگري بي شمار در اين شهر مانند اولين خيابان کشور، قلعه حسن صباح، ويژگي هاي طبيعي همچون وجود گياهان دارويي شامل،گل گاو زبان، زغال اخته که رتبه اول کشوري را اخذ کرده و همچنين محصول گيلاس با کسب رتبه سوم کشوري و رتبه دوم زيتون از افتخارات اين شهر مي باشد که بايد به مردم شناسانده شود.
فرماندار قزوين ابراز اميدواري کرد با اقدامات اخير شهرداري و برگزاري مستمر جشنواره روز قزوين، بهزودي شاهد پيشرفت گردشگري و توسعه شهرباشيم.
پايان پيام
 

تصاویر مرتبط