شنبه ۱۳۹۱/۰۱/۱۲

عجم، استاندار قزوين:

سنت هاي ايراني باجشنواره اسباب بازي احياء شد

جشنواره ملي بازي و اسباب بازي در دومين سال برگزاري خود با موفقيت به انجام رسيد و اميدوارم در سالهاي آتي استمرار يابد .

 

احمد عجم، استاندار قزوين در آيين اختتاميه دومين جشنواره ملي بازي واسباب بازي كودكان ديروز و امروز كه پيش ازظهر امروز در سالن اجتماعات ساز مان فرهنگي- ورزشي شهرداري قزوين برگزار شد، گفت: جشنواره ملي بازي و اسباب بازي در دومين سال برگزاري خود با موفقيت به انجام رسيد و اميدوارم در سالهاي آتي استمرار يابد .
وي ادامه داد: آنچه در رهگذر هدفگذاري اين كار بزرگ تاكيد شده، احياء يك سنت و فرهنگ است كه ريشه در گذشته دور ايران زمين دارد و در سال جاري باهمت و تلاش مديريت شهري ، سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري و ساير ارگانها و ادارات به وقوع پيوسته است .
استاندار ادامه داد: اين حركت پيوندي بين گذشته و آينده است؛ چراكه تجارب و اطلاعات خوبي از گذشته براي نسل امروز توسط متخصصان مربوطه بيان شده است .
عجم ادامه داد : كودكان امروز كه آينده سازان فردا تلقي مي شوند، ضمن شركت در اين جشنواره قادر خواهند بود تلفيقي بين تجربه ي گذشته و تئوري كه امروز بايد ياد بگيرند برقرار كنند وبهره هايي را كه براي ساختن كشور بايد استفاده شود را به ظهور برسانند .
استاندار تاكيد كرد: اهدافي كه در سال قبل و امسال براي هرچه باشكوه تر برگزار شدن جشنواره دنبال مي شده بايد دوباره بررسي شود وكاستي ها رفع و برخي موانع برطرف شود.
اين مسئول افزود: به ادعاي شاهداني مثل شهروندان ، در جشنواره بازي و صنايع دستي وبه ادعاي ميهمان هايي كه از سراسر كشور به قزوين آمده بودند كيفيت برنامه ها بهتر از قبل و با نظم و انظباط  افزون تري برگزار شد .
عجم تصريح كرد: بارفع كاستي ها بايد سكه ي اين كار ماندگار را بنام استان ثبت و ضرب كرد .
استاندار ادامه داد: رسانه ي ملي يكي از دستگاههايي است كه مي تواند به پوشش ملي اين كار بپردازد تا اين جشنواره در كنار ساير جاذبه ها مورد توجه قرار بگيرد .
وي با اشاره به اهداف گردشگري استان گفت: از دو سال قبل ايده هايي در سايه همدلي مسئولان استان با اين هدف كه قزوين به مقصد گردشگري تبديل شود شكل گرفت .
استاندار افزود : اين اهداف به وقوع پيوست و در سال جاري 15 در صد ميزان گردشگران نوروزي افزايش يافت ودر ديگر سوي تقويت زير ساخت ها همچون ساخت هتل ها، اقامتگاه ها و تفرج گاهها در حال پي گيري است .
وي خبرداد : ساخت 5 هتل چها وپنج ستاره در قزوين با مشاركت بخش خصوصي در حال ساخت است .
وي گفت : اگر شهر داري در كنار سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري براي تقويت حوزه گردشگري استان و بويژه شهر قزوين قرار بگيرد قزوين به الگوي مناسب گردشگري در كشور تبديل خواهد شد؛ البته در استان اقدامات خوبي در اين زمينه ها به انجام رسيده است.
استاندار افزود: در پايان كار جشنواره باهمياري همه ي دستگاه ها جلساتي در شوراي فرهنگ عمومي و كار گروه فرهنگي واجتماعي شكل بگيرد و نقاط قوت و ضعف جشنواره بررسي شود تا در سالهاي آتي شاهد باشكوه تر برگزار شدن آن باشيم.
وي ادامه داد: بنا بود در جشنواره امسال از كشورهاي فارسي زبان كه به عيد نوروز اعتقاد دارند همچون افغانستان، پاكستان، تاجيكستان و حتي عراق و تركيه در جشنواره حضور يابند كه انتظار مي رود در سال بعد چنين شود.
وي به حال و هواي نوروزي شهر قزوين اشاره كرد و گفت: چهره ي شهر به اذعان همشهريان و مسافران نوروزي متفاوت از سالهاي قبل بود ؛ زيباسازي و مبلمان شهري موجب غرور شهروندان شد .
وي تصريح كرد : از تمامي دست اندركاران، مسئولان شهري، فرهنگي و امنيتي استان و شهر قزوين به خاطر تلاشهايي كه در رابطه با ايجاد حال وهواي نوروزي در شهر ها به انجام رساندند تشكر ويژه داشته دارم .
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط